Flota  »  Aktualności  »  Autonomiczne samochody Forda wjadą w 2017 roku do Europy
Ford

Autonomiczne samochody Forda wjadą w 2017 roku do Europy

2016-12-05 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Auta autonomiczne
Ford od pewnego czasu mocno inwestuje w rozwój autonomicznych samochodów. W USA jeździ już cała flota modeli Fusion wyposażonych w specjalne aparatury.

Samochody te są sprawdzane w wielu różnych warunkach, ale do zostanie liderem w autonomicznych technologiach nie wystarczy jeżdżenie tylko po USA. Właśnie dlatego Ford zapowiedział, że pierwsze testowe samochody autonomiczne marki wjadą do Europy w 2017 roku.
FordFord
Producent chce jak najszybciej przetestować nowe technologie na Starym Kontynencie. W Europie każdy kraj, nawet poszczególne regiony posiadają inne drogi. Bogata różnorodność sprawia, że można przetestować wiele sytuacji i przygotować się doskonale na każdą ewentualność.

Celem projektu jest uruchomienie w 2021 roku usługi wynajmowania samochodów autonomicznych. To oznacza, że wtedy też zobaczymy pierwszy model marki w całości korzystający z tej technologii.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Autonomiczne samochody Forda wjadą w 2017 roku do Europy

Autonomiczne samochody Forda wjadą w 2017 roku do Europy
Tomson1 2016-12-19 20:47
Im więcej tym lepiej w przypadku takich technologii. Ja wypożyczam autka na co dzień w Panek - dobra wypożyczalnia, pewnie takich żadne autonomiczne nie wygryzą, ale dla taksówek to już spora alternatywa.