Flota  »  Finanse  »  BZ WBK Leasing wprowadza finansowanie pojazdów elektrycznych
Re-Volt

BZ WBK Leasing wprowadza finansowanie pojazdów elektrycznych

2010-03-29 - P. Grzelak     Tagi: Finansowanie, Samochody elektryczne, Auta elektryczne, Leasing
Od marca 2010 r. BZ WBK Leasing proponuje pierwszą w Polsce ofertę finansowania pojazdów elektrycznych. Propozycja jest przygotowana przy współpracy z firmą Impact Automotive Technologies, producentem pojazdów RE-VOLT, które będą dostępne w BZ WBK w leasingu dla firm.

Szacuje się, że do 2015 r. po europejskich drogach będzie jeździć ćwierć miliona aut na prąd, a coraz więcej producentów samochodów opracowuje modele napędzane elektrycznie. Obserwujemy, że trendy ekologiczne są coraz popularniejsze także w biznesie. Dotyczy to m.in. aut firmowych. Wprowadzając do oferty leasing pojazdów RE-VOLT, które nie emitują dwutlenku węgla i dużego hałasu, chcemy umożliwić klientom zainteresowanym rozwiązaniami przyjaznymi środowisku korzystne finansowanie - mówi Tomasz Jąder, prezes zarządu BZ WBK Leasing

Spółki Leasingowe BZ WBK nie pierwszy raz decydują się na zaproponowanie klientom produktów wspierających ekologiczne rozwiązania. Firma ma już w swojej ofercie EkoLeasing - unikalną na rynku leasingowym ofertę finansowania nowych jak i używanych elektrowni wiatrowych. Oprócz tego, że RE-VOLT jest pojazdem ekologicznym, ogromną jego zaletą jest tania eksploatacja. Szczególnie w dobie kryzysu bardziej docenia się innowacyjne, a zarazem oszczędne produkty. Cenę RE-VOLT’a (równowartość 14 000 euro netto) rekompensuje niski koszt przejechania 100 km wynoszący około 3 zł, co sprawia, że na drodze w mieście RE-VOLT nie ma sobie równych - mówi Mariusz Wnukiewicz, dyrektor marketingu w firmie Impact Automotive Technologies. Nietypowy wygląd trójkołowego pojazdu to tylko jeden z wielu wyróżniających go atrybutów.
Dwuosobowy RE-VOLT zarejestrowany jest jako motocykl, a więc od jego użytkownika wymagane jest prawo jazdy kategorii A. Przy swoich parametrach maksymalnie może rozpędzić się do 90 km/h.

W rozstrzygniętym 19 lutego prestiżowym i największym w Polsce plebiscycie motoryzacyjnym organizowanym przez miesięcznik „Auto Moto” i tygodnik „Motor”, RE-VOLT zdobył pierwsze miejsce w kategorii innowacja techniczna i został nagrodzony statuetką „AUTO LIDER 2009”.

IAT, po tym jak w 2004 r. szwajcarska spółka S.A.M. Group AG zwróciła się do niej z propozycją przebudowania elektrycznego pojazdu trójkołowego SAM EV, dysponując odpowiednim know how i zespołem uzdolnionych inżynierów, podjęła się zadania całkowitego przekonstruowania pojazdu.

Firma wprowadziła całkowicie nową konstrukcję podwozia, zastosowała nowy napęd wraz z innowacyjnym zasobnikiem energii (bateria trakcyjna Li-Ion plus Battery Management System), zmieniła również elementy wykończenia wewnętrznego. W ten sposób powstał nowoczesny pojazd określany mianem technologicznego „state-of-the-art”, dostępny teraz również w leasingu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP - GP Japonii 2018


źródło: BZ WBK, fot. Re-Volt

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BZ WBK Leasing wprowadza finansowanie pojazdów elektrycznych