Flota  »  Aktualności  »  FCA rozmawia z Volkswagenem o wspólnych modelach
VW

FCA rozmawia z Volkswagenem o wspólnych modelach

2017-08-25 - J. Kruczek     Tagi: FCA, Volkswagen, rynek motoryzacyjny
Fiat Chrysler Automobiles ma ostatnio pewne kłopoty. Koncern zalicza dużo wpadek, a i oferta samochodów zdaje się być dość ograniczona. FCA szuka partnerów, z którymi mogłoby współdzielić produkcję niektórych maszyn.

Do sieci wyciekły informacje jakoby FCA prowadziło właśnie rozmowy z Volkswagenem na temat wspólnego tworzenia następców Amaroka oraz Caddy. The Wall Street Journal donosi o rozpoczęciu rozmów, ale podkreśla, że są one na bardzo wczesnym etapie i może z nich nic nie wyniknąć.
VWVW
Plan FCA zakłada wykorzystanie kolejnej generacji Volkswagena Caddy do budowy modelu użytkowego plasującego się poniżej Doblo. Jeżeli zaś chodzi o Amaroka, to FCA mogłoby stworzyć konkurenta dla Forda Rangera, Chevroleta Colorado czy Nissana Frontier. Ostatni pickup Fiata bazował na Mitsubishi. Na razie za wcześnie na rozmowy o konkretach, ale ostatnio coraz częściej mówi się o problemach FCA. Niedawni mówiono o przejęciu przez chiński koncern, a później o odsprzedaży części marek. Być może podczas salonu we Frankfurcie wypłyną nowe informacje.
VWVW

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
F1 2018 - zwiastun premierowy


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

FCA rozmawia z Volkswagenem o wspólnych modelach