Flota  »  Aktualności  »  Ford wycofuje reklamy sedanów w USA
Ford

Ford wycofuje reklamy sedanów w USA

2018-09-10 - J. Kruczek     Tagi: rynek motoryzacyjny, Ford, Ford Taurus, Ford Fusion
Ford zdecydowanie zmienia swoją politykę w USA. Producent postanowił zrezygnować na amerykańskim rynku z sedanów oraz mniej popularnych za oceanem nadwozi. I tak już niedługo z tamtejszego rynku znikną modele Fiesta, Focus, Fusion czy Taurus.

Zapowiedź o wycofaniu modeli i skupieniu się na crossoverach oraz SUVach nie jest zaskakująca. Już wiosną informowano o takich krokach. Teraz jednak decyzje wchodzą w życie. Ford poinformował, że wycofuje finansowanie dla marketingu sedanów.
FordFord
Od teraz sieci dealerskie będą sprzedawać pozostałe w ofercie sedany, ale bez wsparcia działów marketingu. Z telewizji, prasy oraz internetu znikną reklamy czterodrzwiowych modeli. Cały budżet zostanie przekierowany do promowania crossoverów, SUVów i Mustanga.

Sprzedaż Forda w USA spadła o 21 procent w sierpniu. Przy tym sprzedaż Mustanga urosła o 35 procent, a SUVów o 20 procent. Lepiej poradziły sobie także pickupy i ciężarówki. Jak widać potężny spadek jest winą sedanów. Producent postanowił nie inwestować więcej w ich produkcje oraz promocję.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford wycofuje reklamy sedanów w USA