Flota  »  Aktualności  »  Honda zamknie brytyjską fabrykę w 2021 roku
Honda

Honda zamknie brytyjską fabrykę w 2021 roku

2019-02-19 - J. Kruczek     Tagi: Honda, Fabryki, Brexit
Raczej nie ma szans na brexit z odpowiednimi umowami między Wielką Brytanią a UE. A to oznacza, że kolejni producenci zmieniają swoje plany na przyszłość. Wczoraj pojawiły się plotki o planach zamknięcia przez Hondę jedynej fabryki w Wielkiej Brytanii. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tych doniesień.
HondaHonda
Honda oficjalnie zapowiedziała zamknięcie zakładów w Swindon. Fabryka zostanie opuszczona w 2021 roku. Co ciekawe w oficjalnym komunikacie poinformowano, że producent przeprowadza restrukturyzacje swojej sieci produkcyjnej ze względu na zmiany rynkowe i postępującą elektryfikację. Nie padło słowo brexit, ale chyba nikt nie ma złudzeń o co chodzi tak naprawdę.
HondaHonda
W Swindon produkuje się najnowszą generację modelu Civic oraz jego topowej wersji Civic Type R. Fabryka produkuje 150 000 samochodów rocznie i zatrudnia 3500 osób. Zamkniecie zakładów będzie potężnym ciosem dla lokalnego rynku. Na razie nie wiadomo gdzie zostanie przeniesiona produkcja Civica.
HondaHonda

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Honda zamknie brytyjską fabrykę w 2021 roku

Honda zamknie brytyjską fabrykę w 2021 roku
xsawierr 2019-02-19 16:01
I bardzo dobrze,szkoda tylko,że dopiero teraz. Japończycy to bardzo inteligentny,pracowity,staranny i skromny naród nie to co brytole-naród przepełniony pychą i niedokładnością wykonania co w motoryzacji udowodniły wyprodukowane land rovery i inne brytyjskie marki. I jeszcze jedno Japoński język nie jest ogólnoświatowy,a angielski jest i bardzo mnie wkórza