Flota  »  Aktualności  »  Kia Stinger w szeregach australijskiej policji
Kia Stinger

Kia Stinger w szeregach australijskiej policji

2018-07-05 - J. Kruczek     Tagi: Kia Stinger, Kia, Flota, Radiowozy
Mocne sedany z silnikami V8 były przez długi czas cennymi pojazdami dla oddziałów policji wielu krajów. Niestety teraz takie auta znikają z rynku i pozostają jedynie bardzo drogie luksusowe limuzyny. Okazuje sie jednak, że znalazło się zastępstwo.

Kia Stinger jest sporym i szybkim autem. Choć pod maską nie pracuje motor V8 to silnik V6 o pojemności 3,3 litrów i mocy 365 KM godnie zastępuje stare krążowniki. Z takiego założenia wyszedł departament policji z Queensland.
Kia StingerKia Stinger
Australijscy funkcjonariusze korzystali dotychczas z Holdenów Commodore i Fordów Falcon. Teraz policja zamówiła 50 nowych egzemplarzy Stingera. Kia ma dostarczyć wszystkie radiowozy przed końcem roku. Pierwsze sztuki już trafiły w ręce policjantów.

Radiowozy bazują na wersji z wspomnianym 3,3-litrowym silnikiem. Napęd na wszystkie koła i 8-biegowa skrzynia automatyczna przekładają się na przyspieszenie do setki w czasie 4,9 s. Limuzyny oklejono w policyjne barwy i wyposażono w koguty. Zadbano też o kompletne wyposażenie potrzebne do pracy funkcjonariuszy.
Kia StingerKia Stinger
Kia StingerKia Stinger

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Peugeot 508 Sport Engineered Concept - zwiastun modelu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia Stinger w szeregach australijskiej policji