Flota  »  Aktualności  »  MOIA - nowy klon Ubera z własnym minibusem
MOIA

MOIA - nowy klon Ubera z własnym minibusem

2017-12-05 - J. Kruczek     Tagi: MOIA, Volkswagen, Flota
Startup MOIA  należący obecnie do Volkswagena zaprezentował koncept nowoczesnego elektrycznego minibusa. Auto nie jest tylko samodzielnym projektem, ale też pierwszym krokiem do stworzenia flot aut usługowych wzorem takich firm, jak Uber.

Koncept zaprezentowano podczas imprezy TechCrunch w Berlinie. Pojazd posiada wnętrze z oddzielnymi fotelami dla wszystkich pasażerów oraz takimi dodatkami, jak ładowarki USB, lampki do czytania czy sieć WiFi. Bagaże można umieszczać obok kierowcy co ułatwia korzystanie z pojazdu.
MOIAMOIA
Na razie nie zdradzono zbyt wiele szczegółów na temat specyfikacji. Wiemy, że minibus będzie napędzany silnikiem elektrycznym. Baterie mają zapewnić zasięg 300 km, a ich naładowanie do 80 procent zajmie 30 minut. Najważniejsze jednak, że MOIA planuje budowę flot wzorem Ubera. Pierwsza ma wystartować w Hamburgu do końca 2018 roku. Według założeń firmy do 2025 roku auta MOIA mają zastąpić milion pojazdów w Europie i USA. Na razie planowana jest flota 200 egzemplarzy na drogi Hamburga.
MOIAMOIA
MOIAMOIAMOIAMOIA

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Honda Autonomous Work Vehicle pomaga strażakom


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

MOIA - nowy klon Ubera z własnym minibusem