Flota  »  Zarządzanie  »  Michelin promuje bieżnikowanie opon

Michelin promuje bieżnikowanie opon

2007-07-10 - P. Łukasiewicz     Tagi:
Od momentu rozpoczęcia akcji koncernu Michelin o nazwie "Four Lives", promującej używanie opon typu "regroovable" (przystosowaych do bieżnikowania), proces regeneracji przeszło dodatkowe 15 tys. opon, dając użytkownikom wymierne korzyści finansowe i proekologiczne.

Bieżnikowanie opony w specjalistycznej firmie to wydatek rzędu 25 GBP, cały proces zajmuje około 20 minut i pozwala wydłuzyć "życie" opony o 25%. Firmy, które chcą to robić we własnym zakresie, muszą liczyć się z wydatkiem ok. 100 GBP za odpowiednie urządzenie i przeszkolenie personelu.

Jak twierdzą badania firmy Michelin, użytkownicy opon, którzy decydują się na bieżnikowanie, mogą dłużej korzystać z najbardziej optymalnej fazy eksploatacji opony - fazy, gdzie zużycie paliwa i poziom hałasu są najniższe. Przeprowadzone na testowej trasie o długości 62 km testy dwóch identycznych ciężarówek Scania, z których jedna wyposażona była w nowe, a druga w bieżnikowane opony Energy wykazały oszczędność paliwa rzędu 1,94 l / 100km, czyli około 8%, na korzyść opon bieżnikowanych. Jeśli brać pod uwagę cały okres użytkowania opony, oszczędności są - jak widać - całkiem wymierne.

Program "Four-Lives" promuje korzystanie z opon według schematu zakup -> zużycie -> bieżnikowanie -> zużycie -> bieżnikowanie -> zużycie -> recycling. Dwukrotne przedłużenie "życia" opony pozwala zarówno na redukcję ilości spalanego paliwa, jak i zmniejszenie produkcji nowych opon.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: www.roadtransport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Michelin promuje bieżnikowanie opon

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit