Flota  »  Aktualności  »  Nissan porzuca pomysł produkowania X-Trail w Wielkiej Brytanii
Nissan

Nissan porzuca pomysł produkowania X-Trail w Wielkiej Brytanii

2019-02-04 - J. Kruczek     Tagi: Nissan, Nissan X-Trail, Fabryka
Nissan porzucił planu budowy kolejnej generacji modelu X-Trail w swojej brytyjskiej fabryce w Sunderland. Zamiast tego SUV przeznaczony na rynek europejski będzie montowany w japońskim Kiusiu.

Produkcję X-Trail czwartej generacji w Wielkiej Brytanii zapowiedziano już w 2016 roku. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło. Dziś marka potwierdziła, że kolejna generacja modelu będzie składana w Japonii. Oficjalnie przyczyną zmiany planów nie jest Brexit, ale taka konkluzja nasuwa się sama.
NissanNissan
Prezes Nissan Europe, Gianluca de Ficchy określił przyczyny takiej decyzji, jako powody biznesowe. Podkreślił jednak, że brak umów między UE a Wielką Brytanią znacząco utrudnia planowanie przyszłości. X-Trail obecnie powstaje w Kiusiu i producent uznał, że kontynuowanie produkcji modelu w tym miejscu będzie miało większy sens.
NissanNissan
Zapowiedziano, że ta decyzja nie oznacza planów wycofania z Wielkiej Brytanii produkcji modeli Juke czy Qashqai. Zakłady w Sunderland jakiś czas temu zostały rozbudowane i z pewnością nie zostaną porzucone.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan porzuca pomysł produkowania X-Trail w Wielkiej Brytanii