Flota  »  Aktualności  »  Opel Vivaro - nowa generacja vana spod skrzydeł PSA
Opel Vivaro

Opel Vivaro - nowa generacja vana spod skrzydeł PSA

2019-01-24 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Van, Opel Vivaro
Opel Vivaro do tej pory był produkowany przez Renault. Od tego roku niemiecka marka będzie oferować model przygotowany przez koncern PSA. Mogliśmy już zobaczyć nowy model w wersji osobowej, który przejął imię Zafira. Dziś zaś przyszła pora na dostawczaka, czyli faktyczne Vivaro.

Nowa generacja dostawczego modelu ma trafić do niemieckich salonów latem bieżącego roku. Zapewne w tych okolicach będzie mieć też miejsce premiera na innych rynkach. Opel Vivaro ma być oferowany w kilku wersjach nadwoziowych. Klienci wybiorą furgon, furgon z kabiną dla sześciu osób oraz vana dziewięcioosobowego i platformę do zabudowy.
Opel VivaroOpel Vivaro
Co więcej producent przygotuje trzy różne długości auta: 4,6 m, 4,95 m oraz 5,3 m. Ładowność wzrosła do 1400 kg, a masa przyczepy może wynieść 2500 kg. Pierwszy raz Vivaro będzie oferowane z automatycznym otwieraniem drzwi. Opel Vivaro ma dość kompaktowe gabaryty co ma być dużym atutem. Podobnie, jak kamera cofania o polu widzenia 180 stopni czy średnica zawracania 11,3 m.
Opel VivaroOpel Vivaro
Opel Vivaro ma korzystać z licznych systemów wspomagających kierowcę. Warto podkreślić, że do sprzedaży trafi pakiet budowlany z podniesionym zawieszeniem i osłonami podwozia oraz wersje 4x4.

Opel Vivaro będzie dostępny z silnikami diesla o pojemności 1,6 l w wersjach mocy 95 KM i 115 KM. Nie zabraknie też dwulitrowych jednostek o mocy 120, 150 a także 180 KM. W 2020 roku ma zadebiutować wersja w pełni elektryczna. Opel zaoferuje ośmiobiegową przekładnię automatyczną, która niedługo ma zagościć także we francuskich odpowiednikach.
Opel VivaroOpel VivaroOpel VivaroOpel VivaroOpel Vivaro

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Vivaro - nowa generacja vana spod skrzydeł PSA