Flota  »  Aktualności  »  PSA szykuje fundamenty pod powrót do USA
PSA

PSA szykuje fundamenty pod powrót do USA

2018-07-18 - J. Kruczek     Tagi: PSA, Opel, rynek motoryzacyjny
Grupa PSA szykuje się do powrotu na rynek amerykański. CEO amerykańskiego oddziału koncernu, Larry Dominique poinformował, że obecnie trwają rozmowy na temat wyboru stanów, do jakich PSA powróci. Na liście rozważań znajduje się 14 lokacji.

Dominique wymienił następujące stany: Arizona, California, Florida, Georgia, Illinois, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New York, North Carolina, Texas, Virginia i Washington. PSA musi dobrze przemyśleć pierwsze kroki na rynku amerykańskim. Lista stanów od których koncern może zacząć nie jest jeszcze zamknięta.
PSAPSA
Na razie zarząd firmy skupia się na wymienionych stanach, bowiem to w nich sprzedaje się 68 procent samochodów ogólnie. Co więcej mieszkańcy tych stanów kupują najchętniej samochody importowane. PSA przy okazji chce powrócić także na kanadyjski rynek i w tym wypadku pod uwagę są brane prowincje Alberta, Kolumbia Brytyjska, Ontario oraz Quebec. W przypadku tych czterech prowincji to odpowiadają one za 87 procent sprzedaży aut w Kanadzie.
PSAPSA
PSA nie zdradziło jeszcze jaka marka wejdzie na rynek amerykański. Pozostało jednak trochę czasu do określenia tego detalu. Powrót PSA do USA ma nastąpić w okolicach 2026 roku. Nim to nastąpi koncern buduje fundamenty pod powrót. Ostatnio poinformowano o budowie siedziby amerykańskiego oddziału PSA w Atlancie. Co więcej zdradzono też, że już są prowadzone prace rozwojowe nad modelami na rynek amerykański. A za ich projekty odpowiada w dużej mierze Opel.
PSAPSAPSAPSA

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

PSA szykuje fundamenty pod powrót do USA