Flota  »  Zarządzanie  »  Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów ma dwóch nowych członków

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów ma dwóch nowych członków

2015-08-19 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Wynajem pojazdów, PZWLP
Do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów w sierpniu przystąpiły kolejne wiodące na polskim rynku firmy Rent a Car. Nowi członkowie PZWLP to dwie polskie sieciowe wypożyczalnie samochodów, firmy 99rent oraz Panek, które dołączyły do utworzonej w maju w ramach Związku odrębnej struktury organizacyjnej - Grupy Firm Rent a Car. Do PZWLP należy już obecnie 21 firm, a liczba członków organizacji powiększyła się tylko od początku 2015 roku o 5 firm - wypożyczalni samochodów. Dynamiczny rozwój PZWLP jest związany z realizacją jednego z priorytetowych celów Związku tj. zbudowania w strukturach organizacji silnej i skutecznej reprezentacji branży Rent a Car w Polsce.
W utworzonej w maju bieżącego roku w PZWLP odrębnej strukturze organizacyjnej - Grupie Firm Rent a Car - skupionych jest już aktualnie 7 najważniejszych i najbardziej znanych na krajowym rynku wypożyczalni samochodów. Znajdują się wśród nich zarówno rozpoznawani na całym świecie międzynarodowi liderzy branży Rent a Car, czyli polskie oddziały firm Avis, Budget, Hertz i Sixt, jak i duże polskie sieciowe wypożyczalnie aut Express, Panek i 99rent.

Należące do PZWLP firmy Rent a Car łącznie po drugim kwartale 2015r. dysponowały flotą blisko 10,5 tys. samochodów oraz zakupiły razem w pierwszym półroczu ponad 4 tys. nowych aut osobowych.  

Dynamiczny przyrost liczby firm należących do PZWLP jest wynikiem realizacji długofalowej strategii rozwoju organizacji, polegającej na zbudowaniu w ramach Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów silnej reprezentacji branży wynajmu krótko- i średnioterminowego samochodów (Rent a Car). Na początku bieżącego roku, w lutym, do PZWLP dołączyło trzech rozpoznawanych na całym świecie międzynarodowych liderów branży Rent a Car, a więc firmy Budget, Hertz i Sixt.
Firmy Panek i 99rent formalnie przystąpiły do organizacji 3 sierpnia 2015r. Panek to ogólnopolska sieć wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych, istniejąca od 2000r. Firma jest obecnie jedną z największych polskich wypożyczalni samochodów. Oferuje swoje usługi w 28 polskich miastach oraz 12 portach lotniczych w kraju. Łącznie dysponuje 40 punktami wynajmu aut.  99rent zaś istnieje od 2008r. i oferuje wynajem krótko-  oraz średnioterminowy aut osobowych i dostawczych na terenie całego kraju, specjalizując się w obsłudze wynajmów korporacyjnych. Firma posiada aktualnie punkty wynajmu zlokalizowane w centrach 12 największych polskich miast. Już wkrótce, bo we wrześniu, liczba placówek 99rent powiększy się do 16 punktów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: PZWLP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów ma dwóch nowych członków