Flota  »  Aktualności  »  Renault EZ-Pro Concept - francuska wizja transportu przyszłości
Renault EZ-Pro Concept

Renault EZ-Pro Concept - francuska wizja transportu przyszłości

2018-09-19 - J. Kruczek     Tagi: Renault EZ-Pro Concept, Renault, Flota, Transport
Renault EZ-Pro Concept został przygotowany z okazji targów pojazdów komercyjnych w Hannowerze. Mamy tu do czynienia z kolejną ciekawą wizją przyszłości transportu.
 
Francuski producent przygotował autonomiczne pojazdy elektryczne, które w założeniu miałyby pomóc w sprawnym transporcie ludzi oraz towarów. Renault EZ-Pro Concept jest wersją towarową, zaś EZ-Go to pojazd osobowy. Ten drugi posiada jedynie przestrzeń dla pasażerów. W przypadku towarowego modelu producent pozostawił kabinę dla pracownika, który zajmuje się rozładunkiem i dostarczaniem przesyłek.
Renault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro Concept
Autonomiczne kapsuły mogą się poruszać samodzielnie bądź w kolumnach. Producent zapowiada szerokie możliwości personalizacji, co pozwoli dostosować pojazdy do konkretnych potrzeb. Przykładowo Renault EZ-Pro Concept może występować w formie pojazdu dostawczego z kurierem, ale też w formie jeżdżącego paczkomatu. W takim wypadku klient mógłby zamawiać przez aplikację pojazd z dostawą do siebie i wybierać go z oddzielnych kaset.
Renault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro Concept
Póki co nie zdradzono informacji na temat napędu. Nie wiemy też czy koncern rozważa już wprowadzenie kapsuł na rynek. Być może Francuzi rozważają jakiś program testowy. Nie wykluczone jednak, że Renault EZ-Pro Concept pozostanie na razie w formie konceptu.
Renault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro ConceptRenault EZ-Pro Concept

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault EZ-Pro Concept - francuska wizja transportu przyszłości