Flota  »  Aktualności  »  Toyota i PSA kończą wspólny projekt miejskich samochodów
Toyota i PSA

Toyota i PSA kończą wspólny projekt miejskich samochodów

2018-11-26 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Aygo, PSA, Peugeot 108, Peugeot, Citroen C1, Citroen
Współpraca koncernów przy produkcji aut nie jest niczym nowym. Taki proceder pozwala na znaczne obniżenie kosztów projektu i wprowadzenia pojazdów na rynek. Od 2001 roku taka współpraca łączyła Toyotę i PSA.

Oba koncerny wspólnie projektowały i produkowały miejskie modele Aygo, 108 i C1. Auta trzech marek powstają w czeskim Kolinie. Współpraca dobiega jednak do końca i ma zostać przerwana w zakresie miejskich modeli w 2021 roku. Francuskie media donoszą, że Toyota chce odkupić całe udziały w czeskiej fabryce. Po przejęciu zakończy się wspólny projekt miejskich modeli.
Toyota i PSAToyota i PSA
Zakończenie współpracy przy miejskich modelach nie oznacza całkowitego zerwania stosunków. PSA miałoby niedługo produkować dla Toyoty lekki samochód dostawczy. Prawdopodobnie miałaby to być japońska wersja Citroena Berlingo czy Opla Combo. Na razie ostateczne decyzje odnośnie budowy auta użytkowego nie zapadły, ale rozmowy trwają.
Toyota i PSAToyota i PSA
W kwestii najmniejszych modeli w gamie Toyoty i marek PSA możemy się nie doczekać następców żadnego z aut. Małe hatchbacki tracą na popularności i po 2021 roku może już nie być sensu w sprzedaży takich modeli.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota i PSA kończą wspólny projekt miejskich samochodów