Flota  »  Zarządzanie  »  Ubezpieczenie flotowe opłaca się także małym firmom

Ubezpieczenie flotowe opłaca się także małym firmom

2015-10-03 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ubezpieczenia, Zarządzanie
Masz w swojej firmie więcej niż pięć samochodów? Nie musisz ubezpieczać każdego z osobna i redukować zakresu ochrony z uwagi na wysokie koszty. Warto skorzystać z ubezpieczenia flotowego.

Ubezpieczenie floty obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie OC, do którego można dokupić ubezpieczenia AC, NNW czy pakiet assistance. To, jakie poniesiemy koszty, zależy od historii użytkowanych pojazdów w ciągu trzech ostatnich lat. Jeśli tzw. szkodowość jest duża - dochodziło do wielu wypadków i kolizji - cena polisy będzie wyższa. „W przypadku gdy szkody dotyczą dwóch, trzech aut, nie ma to wpływu na wysokość składki” - mówi serwisowi infoWire.pl Robert Rozesłaniec, wiceprezes firmy Finder.
Z punktu widzenia kosztów istotne jest, czy samochody są leasingowane, czy stanowią własność przedsiębiorcy. „Firmy ubezpieczeniowe patrzą przychylniej zazwyczaj na tych klientów, którzy dbają o bezpieczeństwo floty, np. stosując systemy monitorujące pracę i styl jazdy kierowców oraz sprawdzające liczbę przejechanych kilometrów” - zauważa ekspert.

Im więcej aut w firmie, tym większe szanse na wynegocjowanie lepszej ceny ubezpieczenia flotowego. Ale uwaga! Jeżeli pojazdy są np. wypożyczane, używane w rajdach samochodowych, wykorzystywane jako taksówki czy służą do przewozu niebezpiecznych substancji, takie ubezpieczenie może być dla firmy w ogóle niedostępne lub jego koszty będą nawet o 500% wyższe.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: infoWire.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ubezpieczenie flotowe opłaca się także małym firmom