Flota  »  Aktualności  »  Udelv Newton - autonomiczny, jeżdżący paczkomat
Udelv Newton

Udelv Newton - autonomiczny, jeżdżący paczkomat

2019-01-09 - J. Kruczek     Tagi: Udelv Newton, Flota, Auta autonomiczne, Udelv
Firma Udelv zaprezentowała przy okazji targów CES swojego nowego autonomicznego vana. Model Newton powstał na bazie Forda Transita Connect, dzięki czemu jest bardziej konwencjonalny niż pierwszy van firmy.
 
Udelv nie zdradził na razie wielu szczegółów na temat modelu Newton. Poinformowano, że auto będzie dostępne z licznymi zabudowami wnętrza, co pozwoli go wykorzystać w wielu różnych branżach od dostaw ze sklepów spożywczych po transport części samochodowych czy mniejszych mebli.
Udelv NewtonUdelv Newton
Pojazd będzie mógł rozwieźć maksymalnie 32 przesyłki i każdy z odbiorców będzie miał dostęp tylko do swojej paczki. W dużym skrócie Udelv Newton działa, jak mobilny paczkomat. Wraz z samochodem zadebiutuje specjalna aplikacja. Co więcej zaawansowany system dla operatorów pozwoli zdalnie kontrolować całą flotę vanów i w razie potrzeby przejmować nad nimi kontrolę.
Udelv NewtonUdelv Newton
Udelv Newton wykorzystuje technologię autonomicznej jazdy poziomu 4, więc może jeździć sam z prędkością do 96 km/h. Jeden van może obsługiwać obszar 1036 km kwadratowych. Udelv chwali się, że dokonało już przeszło 1200 dostaw autonomicznych w San Francisco. Firma podpisała też umowę z siecią Walmart na prowadzenie testowych dostaw na terenie Arizony.
Udelv NewtonUdelv Newton

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Udelv Newton - autonomiczny, jeżdżący paczkomat