Flota  »  Aktualności  »  Volkswagen notuje rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale roku
Volkswagen

Volkswagen notuje rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale roku

2018-04-11 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, rynek motoryzacyjny
Volkswagen jest dość osobliwym przykładem tego, jak mało pamiętliwi potrafią być ludzie. Koncern będący autorem największego skandalu w świecie motoryzacji wykręca kolejne rekordy sprzedaży.

Początek 2018 roku jest bardzo dobry dla niemieckiej marki. Poinformowano właśnie, że Volkswagen sprzedał w pierwszym kwartale roku aż 1,53 milionów samochodów. W samym marcu do klientów trafiło 584 700 aut ze znaczkiem Volkswagena, co również jest rekordowym wynikiem marki. Sprzedaż wzrosła o 4,9 procent względem zeszłorocznego marca.
VolkswagenVolkswagen
Jak widać Dieselgate nie było żadną przeszkodą dla firmy. Mimo ogromu niekorzystnego PR-u i wielu spraw sądowych ludzie rzucają się na nowe modele marki. Co ciekawe największe wzrosty sprzedaży zanotowano w Chinach i USA, gdzie skandal emisyjny odbijał się największym echem. W Chinach sprzedaż wzrosła o aż 8,6 procent. Nie wszędzie marka notuje wzrosty sprzedaży. W Niemczech zanotowano spadek o 0,8 procent. Wygląda na to, że w tym roku Volkswagen także będzie walczył o zwycięstwo w rankingu koncernów.
VolkswagenVolkswagen

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra - aukcja pierwszego egzemplarza


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen notuje rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale roku