Flota  »  Sprzęt / technika  »  Ciężarówki Forda wjeżdżają na polski rynek

Ciężarówki Forda wjeżdżają na polski rynek

2016-05-02 - A. Ruciński     Tagi: Ford, Ciężarówka
W ramach współpracy z firmą Ford Otosan, przedsiębiorstwem joint venture stworzonym przez Ford Motor Company i Koç Holding, Grupa DBK będzie wyłącznym importerem marki na terenie Polski.

Udziały w Ford Otosan należą do Ford Motor Company oraz Koç Holding. Wiodący holding inwestycyjny w Turcji działa z Ford Motor Company w branży motoryzacyjnej od 1928 roku. Plany koncernu na najbliższe miesiące to intensywny rozwój sprzedaży na rynkach Centralnej i Zachodniej Europy, w tym polskim dzięki współpracy z Grupą DBK, wyłącznym dealerem marki Ford Trucks w tej części Europy.

Dotychczas marka Ford Trucks była najczęściej spotykana na trasach południowo-wschodniej Europy, Rosji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Dziś Ford Trucks zdobywa kolejne rynki i poszerza gamę produktów. W ostatnim czasie punkty dealerskie pojawiły się w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Gruzja, Katar, Oman, Bahrajn czy Rosja. Rocznie marka sprzedaje 15 tysięcy pojazdów, które są produkowane w jednej z trzech fabryk, zlokalizowanej w Eskişehir w Turcji. Pozostałe światowe zakłady produkcyjne marki Ford Trucks znajdują się w Brazylii (Sao Paolo) i Rosji (Kaliningrad). Wkrótce również powstanie kolejna fabryka w Chinach (Taiyuan, 2016).

Ford Trucks oferuje 3 serie produktowe - Road (pojazdy do transportu drogowego), Construction (podwozia pod specjalistyczne zabudowy) oraz ciągniki siodłowe. Pojazdy marki wyróżniają się m.in. niskim zużyciem paliwa, szerokim wyborem dostępnych opcji w 25 głównych konfiguracjach, łatwością w serwisowaniu oraz konkurencyjną ceną. Flagowy produkt marki, ciągnik siodłowy 1846T, zdobył w ostatnich latach wiele wysoce cenionych wyróżnień branży motoryzacyjnej. W 2013 roku zajął 3. miejsce w takich konkursach jak „International Truck of the Year”, natomiast w wersji Low Liner został wyróżniony w plebiscycie Logistics Tractor of the Year. Natomiast jedna z ostatnich nagród, 3 miejsce w konkursie „International Truck of the Year 2016”, dotyczy nowej serii Construction Euro 6. Obecnie Ford Trucks wprowadza na rynek pojazdy spełniające standard emisji spalin Euro 6 w wyjątkowo konkurencyjnej ofercie.
4 lata pracy 750 inżynierów, 150 milionów euro zainwestowanych w rozwój produktu, ponad 2 miliony przejechanych kilometrów w trakcie jazd testowych (w 8 różnych regionach, na 3 kontynentach, w najcięższych warunkach na świecie) - wszystko to przyczyniło się do powstania nowego silnika Ecotorq® oraz tegorocznego modelu marki. Nowa seria Ford Trucks, sygnowana hasłem „Sharing the Load”, wyróżnia się wyjątkową mocą oraz efektywnością, a wyposażona w nowe silniki E3, E5 i E6 Ecotorq® wkrótce podbije drogi w Turcji oraz na międzynarodowych rynkach.

Ford Trucks, marka ciężkich pojazdów użytkowych, została zarejestrowana przez firmę Ford Otosan, spółkę notowaną na giełdzie, która działa na zasadzie partnerstwa między Ford Motor Company a Koc Holding. Baza produkcyjna pojazdów użytkowych Ford znajduje się w Europie, co sprawia, że przedsiębiorstwo Ford Otosan jest liderem eksportu w Turcji, dostarczając pojazdy i części do 82 państw. Produkuje rocznie ponad 400 tys. pojazdów z rodziny Transit (jedyny punkt produkcyjny w Europie) oraz Tourneo Courier (jedyna fabryka na świecie). Ford Otosan zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w 5 placówkach. Ponadto posiada największy dział badawczo-rozwojowy w sektorze motoryzacyjnym w Turcji. Ford Otosan to drugie największe przedsiębiorstwo przemysłowe w tym kraju, posiadające najwyższą zdolność produkcyjną oraz największe zatrudnienie w tureckim sektorze motoryzacyjnym. Ford Otosan znajduje się również wśród pierwszych 30 firm notowanych na giełdzie w Istambule (BIST 30).źródło: grupaDBK

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ciężarówki Forda wjeżdżają na polski rynek