Flota  »  Aktualności  »  Jaguar Land Rover myśli nad otwarciem fabryki w USA
Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover myśli nad otwarciem fabryki w USA

2018-04-05 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, Land Rover, Fabryka, rynek motoryzacyjny
Jaguar Land Rover może dołączyć do marek, które otworzą swoje zakłady na terenie USA. Coraz więcej producentów snuje plany produkcji za oceanem i wygląda na to, że brytyjski koncern również pokusi się o takie rozwiązanie.

CEO koncernu, Ralf Speth udzielił wywiadu dla Wards Auto. A w jego trakcie przyznał, że szefostwo firmy od dłuższego czasu zadaje sobie pytanie odnośnie możliwości otwarcia fabryki w USA i dobrego momentu na realizację takiego planu. Zaznacza jednak, że Jaguar Land Rover jest niewielkim koncernem i sprzedaż brytyjskich aut musiałaby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom w USA, aby otwarcie fabryki na tamtejszym rynku miało sens.
Jaguar Land RoverJaguar Land Rover
Jaguar Land Rover nie widzi sensu budowy fabryki, jeżeli musiałoby eksportować auta z USA na rynki europejskie. W zeszłym roku koncern sprzedał 128 097 pojazdów. I taki wynik najwyraźniej nie jest jeszcze rentowny dla budowy fabryki. Jednak przykładem może być Volvo, które przy sprzedaży 81 504 aut w zeszłym roku zdecydowało się otworzyć fabrykę w Południowej Karolinie. Zakład ma wydajność 100 000 egzemplarzy rocznie. Czas pokaże kiedy Jaguar Land Rover postawi fabrykę w USA.
Jaguar Land RoverJaguar Land RoverDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar Land Rover myśli nad otwarciem fabryki w USA