Flota  »  Aktualności  »  LAPD marnuje flotę 100 BMW i3
LAPD

LAPD marnuje flotę 100 BMW i3

2018-01-24 - J. Kruczek     Tagi: Policja, BMW, Flota, BMW i3
Często słyszymy o akcjach zasilania jednostek policyjnych wyjątkowymi modelami czy też całymi flotami. Amerykanie są w tym dość dobrzy i często wcielają w szeregi bardzo mocne pojazdy do walki z piratami drogowymi. W 2016 roku LAPD postanowiło nadać sobie bardziej ekologiczny charakter.
 
Dokładnie 27 maja 2016 roku departament policji w Los Angeles wcielił do służby flotę 100 egzemplarzy BMW i3. Wydarzeniu towarzyszył wielki medialny szum, radość obywateli i mediów. A dziś LAPD ma poważne problemy przez ten proekologiczny ruch.
LAPDLAPD
Okazuje się bowiem, że cała flota stoi w garażach policyjnych. Auta opuszczają miejsca postojowe tylko czasami i to najczęściej w celach prywatnych funkcjonariuszy. Policjanci jeżdżą nimi po lunch, a jedna z wysoko postawionych oficerek jeździła robić sobie paznokcie. W trakcie dziennikarskiego śledztwa wyszło na jaw, że średnio BMW i3 pokonują 6 mil dziennie.
LAPDLAPD
Szokujące jest to, że cała inwestycja kosztowała do dziś podatników przeszło 10 milionów dolarów. LAPD płaci za leasing każdego z egzemplarzy 418,04 dolara miesięcznie. Jak widać ocieplanie wizerunku może być kosztowne. BMW i3 po prostu nie nadają się do pracy w amerykańskiej policji.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

LAPD marnuje flotę 100 BMW i3