Flota  »  Zarządzanie  »  Nie żałuj pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie

Nie żałuj pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie

2015-11-13 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Szkolenia, Zarządzanie
Chcesz zmniejszyć w swojej firmie koszty eksploatacji samochodów służbowych? Twoi pracownicy często są uczestnikami kolizji, przez co pojazdy wymagają licznych napraw? Wyślij kierowców na szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Coraz więcej przedsiębiorstw stara się minimalizować koszty utrzymania floty. Większość firm (78%) robi to, kontrolując pracę kierowców. Jednak monitoring nie zda egzaminu, jeśli pracownicy nie będą umieli jeździć ekonomicznie i bezpiecznie. „Warto postawić na specjalne, angażujące szkolenia, dzięki którym kierowcy będą rozważniej poruszać się po drogach i pewniej czuć za kierownicą” - mówi serwisowi infoWire.pl Sylwester Pawłowski, prezes firmy Safety Logic.
Efekty szkoleń są widoczne i przekładają się na wymierne korzyści dla firmy. „Po pierwsze mamy korzyści finansowe - mniejsze spalanie paliwa, niższe koszty eksploatacji auta czy tańsze ubezpieczenie, bo przecież bezpieczniejsza jazda to rzadsze kolizje. Ale są też korzyści wizerunkowe. Kierowca poruszający się po drogach samochodem oznaczonym logotypem firmy swoją jazdą wpływa na to, jak jest postrzegany przez innych uczestników ruchu, i w ten sposób buduje wizerunek przedsiębiorstwa” - stwierdza ekspert. Są również pozytywy dla środowiska - ekonomiczna jazda to mniejsze spalanie paliwa, a tym samym mniej CO2 w powietrzu.

Aby szkolenie przyniosło efekt, musi być ciekawe. „Oprócz zajęć teoretycznych warto postawić na praktyczne zajęcia z instruktorem, e-learning i ćwiczenia na symulatorach” - uważa Jarosław Szymankiewicz, kierownik działu skarbu w Kompanii Piwowarskiej, twórca programu „Świadomy Kierowca KP”. Następnie można czasowo zamontować w samochodach urządzenia telemetryczne oraz wyposażyć auta w systemy wspomagające ekonomiczny styl jazdy i w czujniki parkowania.źródło: infoWire.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nie żałuj pieniędzy na szkolenie kierowców w firmie