Flota  »  Aktualności  »  Scania V8 skonfigurowana przez mistrza efektywnej jazdy

Scania V8 skonfigurowana przez mistrza efektywnej jazdy

2015-11-27 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ciężarówki, Nagrody, Scania, Scania R
Lars Søndergård pochodzi z Tørring w Jutlandii i w kwietniu zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young European Truck Driver 2014/2015. Nagrodą była ciężarówka Scania o wartości 100 000 euro, wyposażona zgodnie z życzeniem zwycięzcy. Mistrz kierownicy nie namyślał się długo - wybór padł na ciągnik Scania z silnikiem V8.
W październiku Lars Søndergård odwiedził fabrykę w Södertälje, w Szwecji, aby być świadkiem narodzin swojej nowej ciężarówki. Przyglądał się, jak jego Scania R 580 powstaje na linii produkcyjnej. Na koniec jako pierwszy uruchomił silnik. Gotowy pojazd odebrał 13 listopada. Ciągnik zbudowany ściśle według życzeń Larsa ma namalowane na kabinie logo konkursu YETD.

Dobierając wyposażenie ciągnika, Søndergård zwrócił szczególną uwagę na elementy zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Jest wśród nich kamera poprawiająca widoczność z prawej strony za pojazdem. Lars zdecydował się również na proekologiczny pakiet „Ecolution by Scania”. Nowy, trzyosiowy ciągnik jest trzecim we flocie firmy Aale Vognmandsforretning (firma transportowa Aale), która należy do Søndergårda, a zarazem pierwszym, wyposażonym w silnik V8.
Ciężarówka została uroczyście przekazana zwycięzcy w autoryzowanym serwisie Scania w Vejlel, w Danii. W ceremonii wzięło udział 50 osób, wśród nich rodzina i przyjaciele Larsa oraz licznie zgromadzeni dziennikarze. Søndergård jest z wykształcenia zawodowym mechanikiem. Posiada 11-letnie doświadczenie jako kierowca ciężarówki.źródło: Scania

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Scania V8 skonfigurowana przez mistrza efektywnej jazdy