Flota  »  Aktualności  »  Śmieciarka FUSO Canter ze Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich

Śmieciarka FUSO Canter ze Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich

2015-11-24 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ciężarówki, Dostawcze, Zabudowy
Śmieciarka Olympus Mini od firmy Terberg, zabudowana na podwoziu FUSO Cantera, została nagrodzona prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyznana w czasie targów Poleko nagroda trafiła do twórców pojazdu w związku z jego nieprzeciętną nowoczesnością.

Olympus Mini to specjalistyczny pojazd z tylnym załadunkiem służący do zbiórki odpadów komunalnych, pochodzenia organicznego i materiałów przeznaczonych do ponownego przetwarzania. Z uwagi na wysoką zwrotność doskonale sprawdza się w centrach miast, strefach przeznaczonych do ruchu pieszego oraz obszarach wiejskich z wąskimi uliczkami - mierzy jedynie 2 m szerokości i ma krótki tylny zwis. Pojemność skrzyni ładunkowej waha się od 6 do 8 m3.
Jeśli natomiast chodzi o samego Cantera to do jego napędu służy oszczędny zespół napędowy z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy od 130 do 175 KM, systemem start/stop oraz innowacyjną przekładnią dwusprzęgłową Duonic z funkcją pełzania. Wytrzymała i odporna na skręcanie rama podłużnicowa z układem otworów montażowych zapewnia wysoką elastyczność zabudowy, a nisko położone wejście dla ułatwienia wsiadania i wysiadania. Dodatkowo w przypadku niektórych wersji średnica zawracania nie przekracza 9 m, niczym w autach osobowych.źródło: MBPL

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Śmieciarka FUSO Canter ze Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich