Flota  »  Drogi  »  Szlabany na A1 pójdą w wakacyjne weekendy w górę!

Szlabany na A1 pójdą w wakacyjne weekendy w górę!

2015-06-26 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Autostrady, Drogi, A1
Rząd podjął decyzję o zaniechaniu pobierania opłat, która może dotyczyć każdego z wakacyjnych weekendów od 26-28 czerwca do 28-30 sierpnia 2015 r. - w określonych godzinach między 16:00 - 22.30 w piątki oraz 7:00 - 22:30 w soboty i niedziele.

Jeśli będą przesłanki indywidualne dla nadchodzącego weekendu, uwzględniające dane statystyczne z roku ubiegłego, wzrost natężenia ruchu, prognozowane warunki pogodowe oraz wydarzenia kulturalno-sportowe odbywające się w Trójmieście, Warszawie, Łodzi i okolicach, szlabany pójdą w górę i autostradą A1 na odcinku Gdańsk-Toruń przejedziemy bez opłat. To samo dotyczy trasy A2 między Koninem a Łodzią, a także drogi A4 między Wrocławiem a Górnym Śląskiem.
System poboru opłat zostanie dezaktywowany poprzez podniesienie szlabanów. Od kierowców, którzy wjadą na autostradę przed godz. 22.29, ale będą opuszczali autostradę przed godz. 23.59, nie zostanie pobrana opłata za przejazd. Dodatkowo można zaznaczyć, że czwartek 13 sierpnia zostanie potraktowany jako dzień rozpoczynający weekend, a piątek 14 sierpnia jako pierwszy dzień weekendu, z uwagi na występujące w sobotę 15 sierpnia święto dające możliwość odbioru dnia wolnego.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Szlabany na A1 pójdą w wakacyjne weekendy w górę!