Flota  »  Aktualności  »  Uber przenosi flotę aut autonomicznych do Arizony
Volvo

Uber przenosi flotę aut autonomicznych do Arizony

2017-02-25 - J. Kruczek     Tagi: Volvo, Uber, Auta autonomiczne
Uber dostał zakaz testowania swojej floty autonomicznych aut w Kalifornii, więc dziś ogłoszono rozpoczęcie testów w innym stanie. Flota autonomicznych Volvo przeniosła się do Arizony gdzie będą kontynuowane prace rozwojowe.
 
Flota została ciepło przyjęta przez gubernatora stanu Douga Ducey'a. Gubernator wyraził wsparcie dla programu i obiecał pomóc w prowadzeniu testów  nowej technologii. Dzięki temu Uber i Volvo mają cały stan do swojej dyspozycji.
VolvoVolvo
Zmiana terenu działań była konieczna z powodu zakazu, jaki nałożono na Ubera w Kalifornii. Cała sytuacja miała miejsce przez różne interpretacje prawa. Uber przekonany, że nie potrzebuje specjalnej zgody Departamentu Motoryzacji Kalifornii (DMV) zarejestrował autonomiczne Volvo i wprowadził je na ulice San Francisco.
VolvoVolvo
Szybko sprawa się rozeszła a DMV upomniało się o specjalną zgodę na testowanie tych samochodów. Sprawę zaogniło nagrania, na którym jeden z autonomicznych samochodów przejeżdża na czerwonym świetle. Wtedy nakazano natychmiastowe przerwanie testów bez oczekiwania na rozwiązanie sądowe. Uber ostatecznie zapakował auta na ciężarówki i zabrał je do Arizony.
VolvoVolvoDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Uber przenosi flotę aut autonomicznych do Arizony