Flota  »  Zarządzanie  »  Unijne dopłaty przy zakupie Mitsubishi w Polsce

Unijne dopłaty przy zakupie Mitsubishi w Polsce

2015-02-18 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Finansowanie, Mitsubishi
Polski oddział Mitsubishi Motors w porozumieniu z Deutsche Bank Polska S.A. uruchomił program, na mocy którego przedsiębiorcy mogą skorzystać z unijnych dopłat przy zakupie nowych samochodów marki Mitsubishi zyskując aż 9%. Projekt dotyczy wszystkich modeli Mitsubishi a zakupu można dokonać w autoryzowanych placówkach tej marki w Polsce. Z programu będzie można skorzystać tylko do czerwca 2015 roku lub do wyczerpania dotacji unijnej, przyznanej na ten cel.
 
Jakie auta można kupić w tym programie?
Z dopłat Unii Europejskiej mogą skorzystać nabywcy całej gamy nowych pojazdów marki Mitsubishi, która obejmuje nie tylko SUV-y i auta 4x4 takie, jak Outlander, hybrydowy Outlander PHEV czy Pajero oraz terenowo-dostawczy pickup L200, ale także auta rodzinne, jak crossover ASX, Lancer Sedan czy Lancer Sportback i auta miejskie, jak model Space Star.
 
Dla jakich firm jest to korzystne?
Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców (tzw. SME), spełniających warunki Zaleceń Komisji 2003/361/WE z dnia 6 maja 2003 roku. Firmy te nie mogą zatrudniać więcej niż 250 osób,  a roczny obrót nie może przekraczać 50 milionów euro. Aby być beneficjentem programu, firma powinna skorzystać z finansowania zakupu nowego samochodu w formie kredytu Eko-Zysk Deutsche Bank Polska S.A., który może być równowartością ceny netto lub brutto kupowanego samochodu. Uczestnictwo w programie przyniesie zysk dla firm, które chcą zwiększyć udział środków trwałych, dla przedsiębiorstw, które planują wcześniejszą spłatę zobowiązania, którym zależy na niskich kosztach miesięcznych i takich, które muszą zapłacić podatek VAT o dużej wartości lub są zainteresowane szybkim odzyskaniem tego podatku.
20% mniej emisji CO2
Warunkiem udziału w programie jest, oprócz kupna nowego auta, sprzedaż lub złomowanie starego pojazdu, który emituje więcej CO2 i spełnia niższe normy Euro. Nowy samochód musi emitować o 20% mniej dwutlenku węgla, niż stary. Porównywane są parametry ze świadectwa homologacji nowego samochodu w zestawieniu z pisemnym oświadczeniem dotyczącym wielkości średniego spalania, wydanym przez właściciela starego pojazdu, czyli osobę reprezentującą firmę i sprzedającą stary pojazd oraz nabywającą nowe auto. Dane te są bezpłatnie weryfikowane przez audytora energetycznego działającego na zlecenie Deutsche Bank Polska S.A.. W każdym salonie Mitsubishi Motors klienci mogą od ręki sprawdzić wstępną różnicę w emisji przy pomocy specjalnego kalkulatora.
 
Zysk - 9% i inne korzyści!
Gdy warunki programu zostaną spełnione, klientowi przysługuje wypłata zachęty inwestycyjnej w wysokości  9% kwoty wypłaconego kredytu. Kolejną korzyścią dla firm jest jednorazowe odliczenie podatku VAT, oszczędności na kosztach paliwa oraz odsprzedaż obecnie użytkowanego samochodu, który może być przyjęty w  rozliczeniu przez placówkę Mitsubishi Motors.źródło: Mitsubishi

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Unijne dopłaty przy zakupie Mitsubishi w Polsce

Unijne dopłaty przy zakupie Mitsubishi w Polsce
sarenbrandt 2015-02-24 01:38
żeby to chociaż byla jakaś dobra marka... z tego co wiem, to skrzynia i silnik siadają całkiem szybko i bez regularnego stosowania ceramizatora, nie ma nawet szans na myslenie o jakims dluzszym pozegnaniu z mechanikiem :-)