Flota  »  Aktualności  »  FCA chce zablokować sprzedaż Mahindry Roxor w USA
Mahindra Roxor

FCA chce zablokować sprzedaż Mahindry Roxor w USA

2018-08-04 - J. Kruczek     Tagi: rynek motoryzacyjny, Mahindra, Mahindra Roxor, FCA
Mahindra rozpoczęła sprzedaż pojazdu Roxor w USA. Model kategorii UTV trafił na rynek amerykański głównie jako niewielki pojazd do pracy w gospodarstwach. Okazuje się jednak, że indyjski producent może mieć niedługo problemy.

Koncern FCA zdecydował się złożyć skargę na Mahindrę i chce zatrzymać sprzedaż Roxora w USA. Wszystko za sprawą designu, który zdaniem FCA zbyt bardzo przypomina Jeepa. A takie kopiowanie zdaniem FCA zaszkodzi koncernowi oraz rynkowi i klientom.
Mahindra RoxorMahindra Roxor
Sprawa wydawałaby się prosta. Kopiowanie projektów w tak zbliżony sposób powinno być wręcz karalne. Problem w tym, że Mahindra Roxor jest produkowany na licencji Jeepa Willysa. Indyjski producent ma pełne prawo do budowy tego modelu i nikt nie podważał dotąd wcześniejszych umów. Problem się zaczął, gdy FCA zobaczyło, że ktoś może woleć UTV wyglądające jak Jeep niż dużo droższego Jeepa.
Mahindra RoxorMahindra Roxor
Czas pokaże jak potoczą się sprawy. Mahindra zapowiedziała ostatnio spore inwestycje w USA. Roxon miał być pojazdem, który pozwoli zbudować przyczółek na amerykańskim rynku.
Mahindra RoxorMahindra Roxor

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

FCA chce zablokować sprzedaż Mahindry Roxor w USA