Flota  »  Aktualności  »  Fiat Ducato oraz Ford Transit z wadami fabrycznymi

Fiat Ducato oraz Ford Transit z wadami fabrycznymi

2016-01-25 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Fiat, Fiat Ducato, Ford, Ford Transit, Dostawcze
Dwa popularne auta dostawcze będą musiały w najbliższych dniach odwiedzić serwisy. Są Fiat Ducato oraz Ford Transit, o których usterkach poinformował ostatnio UOKiK.

We Fiacie Ducato konieczna jest wymiana konektora wyłącznika zapłonu, w celu uniknięcia niepewnych styków i w konsekwencji wyłączenia się oświetlenia zestawu wskaźników oraz dezaktywacji innych systemów elektronicznych (np.: ABS, poduszki powietrzne). Kampanii naprawczej podlega łącznie 101 501 samochodów, z czego co najmniej 5 tys. trafiło do Polski.
Jeśli natomiast chodzi o Forda, to problem dotyczy egzemplarzy z podwójnymi tylnymi kołami oraz wersji 440E z ogumieniem pojedynczym. Auta wyprodukowane w zakładach w Kocaeli między 14.03. a 21.10.2015 r. mogą mieć wadliwe zawieszenie. Konkretnie chodzi o tylne stabilizatory, które poddano nieprawidłowej obróbce cieplnej podczas procesu produkcji. Może to skutkować pękaniem stabilizatora, a w konsekwencji mieć niekorzystny wpływ na możliwość kierowania pojazdem. Pocieszenie to fakt, że do Polski trafiły tylko 33 Transity objęte akcją.

Numery VIN wadliwych Fiatów Ducato można znaleźć TUTAJ, natomiast lista numerów VIN przygotowana przez firmę Ford czeka TUTAJ.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Ford F-150 Raptor - prezentacja wersji 2019


źródło: UOKiK

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fiat Ducato oraz Ford Transit z wadami fabrycznymi