Flota  »  Aktualności  »  Fiat Professional pokazał model Fullback - pickupa o średniej ładowności

Fiat Professional pokazał model Fullback - pickupa o średniej ładowności

2015-11-13 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Mitsubishi L200, Mitsubishi, Fiat, Fiat Fullback, Pickup, Dostawcze
W gamie marki Fiat Professional zadebiutował nowy model: Fullback, pick-up o średniej ładowności, który będzie dostępny w sprzedaży od maja 2016 na całym obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w skrócie EMEA. Sceną wybraną na światową premierę są Międzynarodowy Salon Samochodowy Dubaj 2015.
Wraz z nowym modelem Fullback, marka Fiat Professional wchodzi do kategorii średniej ładowności pick-upów, która w obszarze EMEA odnotowuje roczną sprzedaż na poziomie 675 000 egzemplarzy, co daje 23% udział w łącznej sprzedaży LCV (lekkich samochodów dostawczych) na obszarze EMEA. Udział ten jest jeszcze większy na Bliskim Wschodzie (58%) i w Afryce (52%).

Pełna oferta obejmuje cztery wersje nadwozia („Pojedyncza kabina", „Kabina przedłużona", „Podwójna kabina" i „Podwozie do zabudowy") oraz trzy poziomy wyposażenia. Wszystkie wersje Fullback mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000 mm. Natomiast długość nadwozia zmienia się w zależności od konfiguracji: osiąga 5155 mm w przypadku „Pojedynczej kabiny", 5275 mm - „Kabina przedłużona" i 5285 mm - „Podwójna kabina". Zmienna jest również długość skrzyni ładunkowej - 2265 mm w „Pojedynczej kabinie", 1850 mm w „Kabinie przedłużonej" i 1520 mm w „Podwójnej kabinie" - a ładowność może, w zależności od konfiguracji, osiągnąć nawet 1100 kg („Pojedyncza kabina").
W Europie Fullback pojawi się z w pełni aluminiowym turbodieselem o pojemności 2,4 litra i z dwoma poziomami mocy - 113 kW (150 KM) lub 133 kW (180 KM) - zestawionym z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów albo pięciostopniową przekładnią automatyczną, a także napędem na przednią oś lub 4x4. Mowa tutaj o podzespołach znanych z Mitsubishi L200 i oczywiście nie jest to żaden przypadek - faktem bowiem jest, że Fiat Fullback to właśnie rebrandowane L200.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Aston Martin V8 Vantage - superauto w akcji


źródło: Fiat Professional

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fiat Professional pokazał model Fullback - pickupa o średniej ładowności