Flota  »  Sprzęt / technika  »  Finder S.A. przejął AutoGuard S.A. - powstała największa firma telematyczna w Polsce

Finder S.A. przejął AutoGuard S.A. - powstała największa firma telematyczna w Polsce

2014-10-13 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Technologia, Zarządzanie, Rynek
Rynek usług lokalizacyjnych w Polsce zmienia oblicze. Największa spółka w tej branży - Finder S.A. - została właścicielem 100 % akcji dotychczasowego wicelidera - firmy AutoGuard S.A. W wyniku konsolidacji powstaje największe w Polsce przedsiębiorstwo w branży telematycznej - po połączeniu firma będzie obsługiwała ponad 7 tysięcy firm dysponujących przeszło 70. tysiącami lokalizowanych obiektów. Zapewni jej to pozycję w gronie największych firm europejskich i liczących się na świecie.
Branża telematyczna należy do najszybciej rozwijających się dziedzin nowych technologii. Na świecie jest już prawie 180 milionów urządzeń komunikujących się między sobą w technologii M2M (machine to machine). Prawie 6,5 miliona z ich działa w sektorze FMS (Fleet Management System). Szybko rośnie wykorzystanie urządzeń i systemów lokalizacyjnych w nowych sferach - opiece zdrowotnej, ubezpieczeniach, energetyce czy projektach „smart home".

Rośnie także dystans dzielący lidera polskiego rynku od konkurentów - największy z nich ma w swoim portfelu aż pięciokrotnie mniej aktywacji. Po połączeniu wzrasta status firmy w skali europejskiej i światowej. Co prawda najwięksi operatorzy międzynarodowi lokalizują zdecydowanie więcej obiektów (Fleetmatics - 470 tys., Fleetcor- 450 tys., TomTom Telematics 350 tys.), ale ich duża liczba wynika z aktywności w wielu krajach.
W planach na najbliższą przyszłość jest wprowadzenie nowych usług adresowanych do rynku masowego i poszerzenie zasięgu odbiorców usług lokalizacyjnych z biznesowego na detaliczny. W przyszłym roku liczba aktywacji powinna wzrosnąć do ponad 100. tysięcy. Rozwijana będzie ścisła współpraca z głównymi Partnerami - T-Mobile i Nokią.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Finder S.A. przejął AutoGuard S.A. - powstała największa firma telematyczna w Polsce