Flota  »  Paliwa  »  Flota 34 pojazdów napędzanych gazem ziemnym - rezultat współpracy firm Iveco i Sydeme.

Flota 34 pojazdów napędzanych gazem ziemnym - rezultat współpracy firm Iveco i Sydeme.

2012-11-08 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Iveco, Ciężarówki, Paliwa, Dostawcze, Zamówienie flotowe, CNG
Sydeme, spółka publiczna odpowiedzialna za utylizację odpadów komunalnych w okręgu Moselle-Est (Francja), zakupiła od Iveco 34 pojazdy napędzane gazem ziemnym (NGV). Sześć z nich to vany marki Fiat Professional (cztery modele Fiorino i dwa Doblo) a pozostałe dwadzieścia osiem to pojazdy marki Iveco.
Flotę zaprezentowano podczas „Journee Filiere BioMethane” - dnia całkowicie poświęconego produkcji i waloryzacji biometanu - który odbył się 23 października we francuskiej miejscowości Forbach leżącej przy granicy z Niemcami.

Gama samochodów Iveco składa się z trzech modeli Daily - lekkich pojazdów wielozadaniowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,4 do 7 ton - i dwudziestu pięciu modeli Stralis - będących reprezentatywnym produktem marki Iveco w segmencie pojazdów ciężkich o dopuszczalnej masie całkowitej od 19 do 44 ton.
Pojazdy tankowane są na publicznej stacji paliw najnowszej generacji - GNVERT - oferującej zarówno paliwo CNG, jak i biometan. Flota jest w całości zasilana biometanem, dzięki czemu pojazdy wytwarzają śladowe ilości zanieczyszczeń - cząsteczek stałych i tlenków azotu, a emisja hałasu jest bardzo niska. Rezygnacja z Diesla umożliwia redukcję kosztów zużycia paliwa aż o 40%.
Co ważne, zakład Metavalor, należący do firmy Sydeme, wytwarza z domowych odpadów - dostarczanych przez flotę NGV Iveco - energię elektryczną, gorącą wodę, odnawialne paliwo oraz kompost stosowany w rolnictwie organicznym. Dzięki temu tego właśnie źródła energii nowa flota nie przyczyni się więc do zwiększenia efektu cieplarnianego.
Clément Chandon, dyrektor ds. produktów w Iveco France, tak skomentował partnerstwo z Sydeme - Wybór Iveco, europejskiego lidera w segmencie pojazdów napędzanych gazem ziemnym, oznacza, że Sydeme zdecydowało się wprowadzić alternatywę dla Diesla w postaci najczystszej, najbardziej wszechstronnej i najbardziej rentownej technologii.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


źródło: Iveco

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Flota 34 pojazdów napędzanych gazem ziemnym - rezultat współpracy firm Iveco i Sydeme.