Flota  »  Aktualności  »  Ford zainwestował w gmach Michigan Central Station
Michigan Central Station

Ford zainwestował w gmach Michigan Central Station

2018-08-18 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Fabryka
Ford dokonał sporej inwestycji w Detroit. Producent zakupił budynek Michigan Central Station. Opuszczony moloch ma się w niedalekiej przyszłości stać centrum technologicznym koncernu.

O zakupie budynku poinformowano jakiś czas temu, ale dopiero teraz zdradzono, że cała inwestycja pochłonie 740 milionów dolarów. Ford ma zamiar odświeżyć ikoniczny budynek i przekształcić go w biurowiec dla inżynierów. Także okoliczne tereny zostaną przekształcone na potrzeby centrum technologicznego.
Michigan Central StationMichigan Central Station
Szacuje się, że nowa placówka pozwoli na stworzenie przeszło 5000 miejsc pracy. Producent poinformował, że współpracuje z agencjami rządowymi w celu pozyskania ulgi podatkowej w wysokości 250 milionów dolarów. Zachowana kwota ma także zostać zainwestowana w stworzenie kolejnych miejsc pracy.

Jeżeli chodzi o sam budynek Michigan Central Station to został on zamknięty w 1988 roku. W 2009 roku zapadła decyzja o wyburzeniu, ale do teraz nie przeprowadzono tego zabiegu. Ostatecznie Ford zdecydował się zakupić charakterystyczny budynek.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford zainwestował w gmach Michigan Central Station