Flota  »  Aktualności  »  Holden zakończył produkcję. Koniec 69-letniej historii
Holden

Holden zakończył produkcję. Koniec 69-letniej historii

2017-10-21 - J. Kruczek     Tagi: Fabryka, Holden Commodore, Holden
Holden zakończył produkcję samochodów w Australii. Marka po 69 latach wypuściła z fabryki ostatni samochód jakim okazał się czerwony VFII Commodore Redline.
 
Holden był najpopularniejszym producentem w Australii i dla wielu był symbolem lokalnej motoryzacji. Niestety marka nie miała szczęścia do swoich właścicieli i teraz po 69 latach na rynek nie trafi żaden produkowany w kraju model Holdena. Doszło bowiem do sytuacji, w której marka zmieniła status z producenta na dystrybutora.
 
Od teraz Holden będzie sprzedawał pod swoją marką samochody Chevroleta. A to oznacza uśmiercenie kultowych maszyn, z  których słynęła marka. Holden do dnia wczorajszego wyprodukował 7 687 675 samochodów. Wraz z zamknięciem ostatniej fabryki konieczne było relokowanie przeszło 3000 pracowników. Szczęśliwie marka nie zostawiła na lodzie swoich pracowników. Jak zapewniło szefostwo 85 procent załogi już znalazła pracę w innych działach oraz innych firmach. Pozostali są pod opieką Holdena do czasu znalezienia przez nich pracy. W szeregach Holdena pozostało 1000 pracowników.
HoldenHolden
HoldenHolden
HoldenHoldenHoldenHoldenHolden

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Macan S w oficjalnym klipie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Holden zakończył produkcję. Koniec 69-letniej historii