Flota  »  Aktualności  »  General Motors pozbędzie się prawa importu Holdena w Australii
Holden

General Motors pozbędzie się prawa importu Holdena w Australii

2019-02-08 - J. Kruczek     Tagi: Holden, General Motors, rynek motoryzacyjny
General Motors ma w ostatnim czasie sporo problemów i przy okazji restrukturyzacji pozbywa się wiele swoich własności. W zeszłym roku Opel i Vauxhall zostały odsprzedane koncernowi PSA, a w Australii zaprzestano produkcji Holdena. Wygląda na to, że GM całkowicie wycofa się z działań na terenie Australii.
HoldenHolden
Amerykańskie i australijskie media donoszą, że General Motors odsprzeda prawa do importu Holdena. Obecnie koncern pozostał w Australii w roli importera marki Holden. Firma sprowadza z USA auta przebrandowione na Holdena. Jednak teraz pojawiły się informacje, że koncern wycofa się całkiem z Australii, a prawo do importu Holdena przejmie zewnętrzna firma.

Podobno trwają rozmowy z Inchcape Motors. Firma z bazą w Wielkiej Brytanii zajmuje się już importem samochodów 14 marek takich, jak Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Isuzu, Peugeot, Citroen, Subaru czy Volkswagen. Firma w Australii jest jedynym importerem Subaru i teraz chciałaby poszerzyć ekskluzywność o Holdena. Rozmowy podobno trwają, ale jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

General Motors pozbędzie się prawa importu Holdena w Australii