Flota  »  Aktualności  »  GM Korea może ogłosić bankructwo
GM Korea

GM Korea może ogłosić bankructwo

2018-04-17 - J. Kruczek     Tagi: General Motors, rynek motoryzacyjny
GM Korea może ogłosić w tym miesiącu bankructwo. Koncern miał dyskutować w tym tygodniu ze związkowcami koreańskiego przemysłu metalurgicznego w celu omówienia reform potrzebnych do utrzymania koncernu na lokalnym rynku.

Niestety związkowcy w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w rozmowach. Przyczyną okazały się kamery umieszczone w planowanym miejscu obrad. Związkowcy nie zgodzili się na nagrywanie spotkania. Tymczasem GM Korea uzasadnia podwyższoną ochronę ostatnim incydentem w biurowcu koncernu.
GM KoreaGM Korea
Grupa ludzi wtargnęła do biura prezesa GM Korea i zdemolowała pomieszczenie. Okazało się, że wśród napastników byli właśnie związkowcy. Dlatego podczas spotkania zdecydowano się monitorować sytuację i na wszelki wypadek postawić ochronę w stan pogotowia.

Niestety cała sytuacja może się odbić na GM Korea bardzo niekorzystnie. Od powodzenia ustaleń w sprawie restrukturyzacji zależała pożyczka od Korea Development Bank. Instytucja dała GM Korea czas do 20 kwietnia na przygotowanie planu naprawczego. Ostatnio termin przeniesiono do końca kwietnia. Jednak wygląda na to, że brak porozumienia zaowocuje ogłoszeniem bankructwa.

General Motors traci ostatnio udziały w rynku w zastraszającym tempie. Koncern musiał sprzedać Opla i Vauxhalla. Co więcej ogłoszono plan wycofania się z Indii oraz Południowej Afryki.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra - aukcja pierwszego egzemplarza


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

GM Korea może ogłosić bankructwo