Flota  »  Aktualności  »  Mercedes rozważa produkcję aut w Egipcie
Mercedes

Mercedes rozważa produkcję aut w Egipcie

2019-01-22 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Fabryka
Mercedes poważnie rozważa rozszerzenie swoich struktur o nową fabrykę w Egipcie. Na razie nie zapadły konkretne decyzje, ale przedstawiciel marki odbył ostatnio spotkanie z prezydentem Egiptu.

Wstępne rozmowy miały na celu nakreślenie ewentualnych możliwości budowy fabryki w Egipcie oraz późniejszej współpracy z rządem egipskim. Mercedes po budowie zakładów miałby pomóc lokalnym władzom w realizacji programu unowocześniania infrastruktury. W grę wchodziłaby współpraca w zakresie rozwijania motoryzacji elektrycznej i autonomicznej.
MercedesMercedes
Póki co za wcześnie na jakiekolwiek konkrety. Budowa placówki w Egipcie byłaby dla Mercedesa ważnym krokiem w ekspansji na lokalne rynki. Póki co koncern Daimler jest reprezentowany od 1999 roku przez Mercedes-Benz Egypt S.A.E. Oddział zajmuje się importem i sprzedażą aut oraz ich serwisowaniem. Firma zatrudnia pośrednio i bezpośrednio około 1000 osób. Wkrótce powinniśmy poznać bardziej szczegółowe plany odnośnie ewentualnego otwarcia zakładów Mercedesa w Egipcie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes rozważa produkcję aut w Egipcie