Flota  »  Sprzęt / technika  »  Asystent bocznego wiatru jako akcesorium za 500 zł do używanych Sprinterów

Asystent bocznego wiatru jako akcesorium za 500 zł do używanych Sprinterów

2014-11-24 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Mercedes, Bezpieczeństwo, Mercedes Sprinter, Dostawcze
Asystent bocznego wiatru (Crosswind Assist) jest teraz dostępny jako wyposażenie akcesoryjne dla licznych wariantów Sprintera. Dotyczy to egzemplarzy zaopatrzonych w najnowszą wersję układu stabilizacji toru jazdy Adaptive ESP, czyli większości odmian produkowanych od stycznia 2013 do połowy 2014 r.
Informacje na temat szczegółów instalacji wyposażenia akcesoryjnego można uzyskać u lokalnych dealerów Mercedes-Benz. Koszt modernizacji nie należy do wysokich i wynosi do 500 zł netto wraz z montażem.

Asystent bocznego wiatru (Crosswind Assist) to jeden z pięciu nowych systemów wspomagających, które w ubiegłym roku trafiły do wyposażenia. Czujniki asystenta wykrywają siły wywierane na pojazd przez boczny wiatr - czy to na moście, czy podczas wyprzedzania ciężarówki. Układ ESP przyhamowuje wówczas koła po nawietrznej stronie auta i generuje odchylenie przeciwdziałające skutkom podmuchów. W rezultacie kierowca nie musi dokonywać nerwowych korekt toru jazdy - ponieważ jest mniej obciążony i mniej skłonny do przeprowadzenia zbyt gwałtownych manewrów, wzrasta jego poczucie bezpieczeństwa oraz komfort pracy. Dodatkową funkcję ostrzegawczą pełni lampka na panelu wskaźników, informująca o działaniu systemu. Asystent bocznego wiatru aktywuje się przy prędkości od 80 km/h.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: MBPL

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Asystent bocznego wiatru jako akcesorium za 500 zł do używanych Sprinterów