Flota  »  Sprzęt / technika  »  Niezależne badania potwierdziły dokładność usługi TomTom Traffic

Niezależne badania potwierdziły dokładność usługi TomTom Traffic

2013-10-15 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Nawigacja, Tom Tom, Testy, GPS
Opublikowane w zeszłym tygodniu niezależne badania porównawcze nad dokładnością informacji o ruchu drogowym, jakich dostarczają systemy nawigacyjne dostępne w Stanach Zjednoczonych, potwierdziły, że aplikacja TomTom Navigation dla iPhone’a oraz przenośne urządzenie nawigacyjne GO 2535 podają najdokładniejsze dane czasu rzeczywistego w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.
Instytut badań nad transportem na Uniwersytecie Michigan (UMTRI) przeprowadził "polowanie na korki" z wykorzystaniem sześciu popularnych aplikacji mobilnych i urządzeń GPS, aby przeanalizować dokładność dostarczanych przez nie danych o zatorach i incydentach drogowych. TomTom uzyskał najlepszy wynik, dokładnie identyfikując największą liczbę korków i osiągając najniższy współczynnik błędów w porównaniu z konkurentami.

Badania "Stuck in traffic" zakończyły się następującymi wynikami :
• Przenośne urządzenie nawigacyjne GO 2535 oraz aplikacja mobilna TomTom precyzyjnie zidentyfikowały odpowiednio 67 i 66 proc. korków w porównaniu z 52 proc. w przypadku Google, 38 proc. przypadku Inrix. Przetestowane urządzenia nawigacyjne Garmin dokładnie wskazały 22 i 4 proc. korków.
• TomTom uzyskał też najwyższy wynik (76 proc.) w przypadku korków na autostradach. TomTom dokładnie zgłosił 86 proc. dużych korków na autostradach i nie pominął żadnego zmierzonego korka w tej kategorii.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Ford F-150 Raptor - prezentacja wersji 2019


źródło: TomTom

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Niezależne badania potwierdziły dokładność usługi TomTom Traffic