Flota  »  Temat miesiąca  »  Prototyp nowego modelu Scanii przyłapany na testach!
Zdjęcie zdobyte przez niemiecki magazyn Trucker

Prototyp nowego modelu Scanii przyłapany na testach!

2013-08-20 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ciężarówki, Scania, Testy, Prototyp, Euro 6
Scania jest jedynym producentem "wielkiej siódemki", który nie zaprezentował w ciągu minionych dwóch lat nowego modelu. Co prawda na rynku pojawiła się druga generacja typoszeregu Streamline, lecz jest to raczej delikatnie zmodyfikowana wersja serii R, niż konstrukcja zasługująca na miano nowego modelu. Miłośnicy szwedzkiej marki, a tych nie brakuje na całym świecie, mogą być jednak spokojni. Nowy model jest już w drodze, a właściwie nawet na drodze. Zagraniczne magazyny branżowe "Trucker" oraz "Truckstar" zdobyły bowiem zdjęcia nowego modelu, który wykonywał próbne przejazdy w okolicach szwedzkiego Södertälje.

Samochód był oczywiście w pełni zamaskowany, lecz już na pierwszy rzut oka widać, że gdzieś pod czarnymi osłonami musi kryć się charakterystyczny gryf - ułożenie wlotów powietrza na atrapie chłodnicy oraz kształt reflektorów od razu zdradzają pochodzenie pojazdu.

Znajome linie nie znaczą jednak, że nowy model będzie dzielił konstrukcję kabiny z poprzednikami. Wręcz przewinie, holenderski magazyn "Truckstar" podaje, opierając się na wiarygodnym źródle, że nowe kabiny nie zostały jeszcze skonstruowane. Widoczny na zdjęciu pojazd jest więc wyposażony w szoferkę przygotowaną prowizorycznie wyłącznie po to, aby móc przetestować nowe rozwiązania techniczne oraz układ napędowy.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


źródło: Trucker, Truckstar

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Prototyp nowego modelu Scanii przyłapany na testach!