Flota  »  Aktualności  »  Sieć energetyczna Wielkiej Brytanii nie jest gotowa na pojazdy EV
EV w UK

Sieć energetyczna Wielkiej Brytanii nie jest gotowa na pojazdy EV

2017-04-23 - J. Kruczek     Tagi: Rynek, Eko
Klienci rzucili się na samochody elektryczne, a co za tym idzie producenci rozpoczęli szturm na tę gałąź rynku. Ekolodzy się cieszą, księgowi zaczynają szacować zyski, a wszyscy zapomnieli o tym, że wzrośnie pobór prądu.

Najszybciej ocknęła się brytyjska organizacja Green Alliance. Po wstępnych badaniach i rozeznaniu okazało się, że Wielka Brytania nie jest gotowa na elektryfikację. W momencie osiągnięcia przez auta elektryczne 33 procent rynku sieć energetyczna kraju się załamie.
EV w UKEV w UK
Znacznie wcześniej pojawią się problemy lokalne. Większość miejscowości nie jest gotowa na dostawy prądu dla ładujących się pojazdów elektrycznych. W niektórych rejonach nawet pojawienie się kilkuset takich aut może załamać sieć, która nie będzie w stanie dostarczać odpowiednich ilości prądu.

Problemem są zarówno zbyt małe ilości linii przesyłowych, jak i za niska wydajność elektrowni. Według szacunków do 2030 roku w Wielkiej Brytanii 37 procent aut będzie elektrycznych. To oznacza, że kraj musi szybko podjąć prace nad powiększeniem i wzmocnieniem sieci energetycznej. Prawdopodobnie większość państw nie jest przygotowana na przyjęcie dużych flot pojazdów EV.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: Green Alliance

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sieć energetyczna Wielkiej Brytanii nie jest gotowa na pojazdy EV