Flota  »  Aktualności  »  Wielka Brytania zakaże sprzedaży diesli i benzyniaków od 2040 roku
Diesle

Wielka Brytania zakaże sprzedaży diesli i benzyniaków od 2040 roku

2017-07-26 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Rynek
Wielka Brytania szykuje się do zakazania sprzedaży nowych samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. The Guardian donosi, że rząd brytyjski opublikuje swój plan przesiadki na auta elektryczne do końca tego miesiąca.

Powodem zakazu sprzedaży benzyniaków i diesli ma być fatalny stan powietrza. Zanieczyszczenia powodują wiele chorób, a walka z nimi kosztuje państwo ogromne sumy pieniędzy. Rozwiązaniem mają być właśnie auta elektryczne. Zakaz ma obowiązywać od 2040 roku, ale pozostaje pytanie czy rynek i ludzie tak ochoczo podążą za politykami.
DiesleDiesle
Wielka Brytania podąża za trendem elektryfikacji, choć nie jest jeszcze na to gotowa. Niedawno pojawiły się raporty jakoby sieć energetyczna kraju nie była gotowa na wprowadzenie znacznej ilości aut elektrycznych na rynek. Czas pokaże, jak pójdą przygotowania do zmian.
DiesleDiesle

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Skoda Emergency - pojazdy dla mundurowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Wielka Brytania zakaże sprzedaży diesli i benzyniaków od 2040 roku

Wielka Brytania zakaże sprzedaży diesli i benzyniaków od 2040 roku
A D A M 2017-07-27 09:53
A mnie zawsze ciekawi przy takich zapowiedziach co będą miały zrobić osoby które np dziennie pokonują po 800-1000 km [jacyś przedstawiciele handlowi itp]. Wątpię że do tego czasu rozwój pozwoli na zwiększenie zasięgu x2 i jednocześnie czas ładowania skróci się do 5 minut, a raczej ciężko byłoby wyobrazić sobie taką pracę z perspektywą postoju 6 godz co 300 km.
Wielka Brytania zakaże sprzedaży diesli i benzyniaków od 2040 roku
Mateu 2017-07-27 19:17
@A D A M O ile sam pomysł zakazu uważam za chybiony, to w cale nie wykluczyłbym, że za 23 lata zasięg elektryków będzie więcej niż podwojony a i ładowanie skróci się do kilku minut. To jest prawie ćwierć wieku, postęp w tym czasie może być olbrzymi.