Flota  »  Paliwa  »  Stacja LNG/CNG w Śremie oficjalnie otwarta dla klientów

Stacja LNG/CNG w Śremie oficjalnie otwarta dla klientów

2015-12-21 - F. Bednarkiewicz     Tagi: CNG, Stacja benzynowa, Paliwa, LNG
W dniu 10 grudnia została oficjalnie przekazana do użytkowania pierwsza w Polsce i Europie Środkowej stacja LNG/CNG dla tankowania pojazdów ciężarowych. Należący do PGK Śrem obiekt mieści się przy drodze łączącej Śrem i Zaniemyśl. Pozwala na szybkie i efektywne napełnianie gazu ziemnego do miejscowej floty aut komunalnych, a także dla klientów zewnętrznych. Generalnym wykonawcą inwestycji oraz dostawcą gazu LNG jest firma Cryogas M&T Poland.
Uroczystość otwarcia stacji LNG/CNG posiadała niezwykle podniosły charakter. Po krótkim przedstawieniu projektu budowy stacji, przedstawiciele władz gminy Śrem, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także inwestora i generalnego wykonawcy dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. W tym czasie zgromadzeni przedstawiciele władz ogólnopolskich i samorządowych, dziennikarze, a także właściciele flot pojazdów mieli niepowtarzalną możliwość bezpośredniego zapoznania się z możliwościami powstałego obiektu. Stacja LNG/CNG została oddana do całodobowej dyspozycji klientów - już kilka minut po otwarciu pod dystrybutorami ustawiły się pierwsze auta do tankowania.
- Otwarcie własnej stacji LNG/CNG wpisuje się w długofalową strategię przejścia posiadanych przez PGK Śrem pojazdów komunalnych na oszczędny i ekologiczny napęd gazem ziemnym. - informuje Pan Paweł Wojna, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie - Od kilku lat firma sukcesywnie zaopatruje się w auta fabrycznie wyposażone w instalację zasilane metanem marki IVECO - Daily, Eurocargo, a także flagowy model - Stralis LNG.
Kluczem do finalnego sukcesu okazała się łączona oferta dla budowy stacji oraz realizacji dostaw gazu. - W wygranym przez Cryogas zamówieniu publicznym, oprócz wykonania instalacji tankowania LNG/CNG, przedstawiliśmy atrakcyjne warunki dostaw gazu ziemnego - mówi Jarosław Patyk, wiceprezes Cryogas M&T Poland. - Wdrożone rozwiązania dla PGK Śrem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom operatorów flot, którzy decydując się na wybór napędu gazowego otrzymują w zamian gwarancję oszczędności względem oleju napędowego. Cena gazu ziemnego w czasie trwania umowy to stały parytet do notowań hurtowych Diesla.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: Iveco

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Stacja LNG/CNG w Śremie oficjalnie otwarta dla klientów