Flota  »  Aktualności  »  Toyota JPN Taxi - nowa taksówka na rynek japoński
Toyota JPN Taxi

Toyota JPN Taxi - nowa taksówka na rynek japoński

2017-10-23 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Taksówki, Toyota JPN Taxi
W niektórych miejscach na świecie taksówki mają swój niepotarzany charakter. Czarne londyńskie czy żółte nowojorskie taksówki są natychmiast kojarzone z danym miejscem. W Japonii prawdziwym synonimem taksówki stała się Toyota Crown.
 
Japońskie koncern postanowił jednak pokazać inny pojazd gotowy do wożenia pasażerów po największych miastach. Toyota JPN Taxi zadebiutowała jako koncept w 2013 roku. Do teraz trwał proces developingu, ale auto jest już gotowe do służby.
Toyota JPN TaxiToyota JPN Taxi
Toyota JPN Taxi przypomina założeniami londyńskie taksówki. Mamy tu wysokie nadwozie oferujące sporo miejsca nad głowami. Do tego dochodzi płaska podłoga i spora przestrzeń we wnętrzu. Zadbano o mocne uchwyty dla pasażerów, dodatkowa wentylację oraz zestaw nawigacji dla kierowcy.
Toyota JPN TaxiToyota JPN Taxi
Z jednej stronny drzwi są przesuwne, a w bagażniku znalazło się sporo miejsca na bagaż czy wózek inwalidzki. Toyota JPN Taxi korzysta z układu hybrydowego łączącego silnik elektryczny z jednostką spalinową 1.5 zasilaną LPG. Prezentowana taksówka to kolejny pojazd mający witać kibiców podczas igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Producent zaczął przyjmować zamówienia. Ceny startują od równowartości 28 800 dolarów.
Toyota JPN TaxiToyota JPN TaxiToyota JPN TaxiToyota JPN Taxi

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Polestar 1 na testach prędkości i prowadzenia


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota JPN Taxi - nowa taksówka na rynek japoński