Flota  »  Aktualności  »  Toyota zainwestuje 1,33 miliarda dolarów w fabrykę w Kentucky
Kentucky

Toyota zainwestuje 1,33 miliarda dolarów w fabrykę w Kentucky

2017-04-12 - J. Kruczek     Tagi: Fabryka, Toyota
Toyota zapowiedziała potężną inwestycję w swoje zakłady w Kentucky. Japoński koncern chce wydać na modernizację i rozbudowę fabryki aż 1,33 miliarda dolarów. Tym samym będzie to druga największa jednorazowa inwestycja w historii USA.

Fabryka w Kentucky stanie się pierwszą amerykańska placówką produkującą auta w modle nowej globalnej architektury marki. W zakładach powstanie między innymi nowa generacja Camry. Inwestycja zakłada wyposażenie fabryki w zupełnie nowe maszyny oraz budowę nowej lakierni.
KentuckyKentucky
Planowane 1,33 miliarda dolarów to część planowanej 10-miliardowej inwestycji w USA rozpisanej na najbliższe 5 lat. Warto odnotować, że do tej pory koncern zainwestował przez 60 lat kwotę 22 miliardów dolarów. Nagłe inwestycje są po części reakcją na politykę Donalda Trumpa. Sam prezydent USA wydał oświadczenie, w którym pochwalił ruch koncernu.
KentuckyKentucky
Obecnie fabryka w Kentucky zatrudnia 8200 osób, a kolejne przeszło 700 zostanie zatrudnionych. W zeszłym roku zakłady wyprodukowały ponad 500 000 pojazdów, dzięki czemu okazały się najbardziej produktywną fabryką koncernu.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota zainwestuje 1,33 miliarda dolarów w fabrykę w Kentucky