Flota  »  Aktualności  »  Volvo zamraża rozwój silników diesla
Volvo

Volvo zamraża rozwój silników diesla

2017-05-17 - J. Kruczek     Tagi: Volvo, Diesel
Szef Volvo, Hakan Samuelsson poinformował o zaprzestaniu przez markę inwestycji w silniki diesla. Oficjalnie producent kończy z rozwojem wysokoprężnych silników.

Na dzień dzisiejszy inwestowanie w silniki diesla stało się bezsensownym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Szykowane normy spalania wymuszają potężne inwestycje w rozwój silników, które choć popularne to wkrótce przegrają z napędami hybrydowymi i elektrycznymi.
VolvoVolvo
Obecnie Volvo oferuje jednostki opracowane w 2013 roku. Od tego czasu wprowadza się w nie drobne poprawki, ale ogólna konstrukcja nie będzie więcej ruszana. Taki stan potrwa co najmniej do 2023 roku. Wtedy zostaną podjęte decyzje bazujące na nowych normach i sprzedaży aut z silnikami diesla.

Volvo rozważało też zaprzestanie oferowania diesli, ale są one na razie zbyt popularne. Aż 90 procent nowych egzemplarzy XC90 jest napędzanych właśnie przez jednostki wysokoprężne.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Volvo zamraża rozwój silników diesla

Volvo zamraża rozwój silników diesla
ja12345 2017-05-19 06:42
Wreszcie nadchodzi koniec smrodu. Oczywiście na zachodzie, bo Polska jeszcze długo będzie się zmagała z zajeżdżonymi gnojowozami...
Volvo zamraża rozwój silników diesla
Gość od Diesla 2017-05-19 12:24
ja12345. "Wreszcie nadchodzi koniec smrodu. Oczywiście na zachodzie, bo Polska jeszcze długo będzie się zmagała z zajeżdżonymi gnojowozami..." Kolejny wieśniak dla ktorego jedynym wozem jest benzynowe złomstwo głośniejsze niż syreny policyjne. polecam... a do diesli macie problemy bo pala mniej niz benzynaiki. lol. polecam takich de**