Flota  »  Aktualności  »  Elektryczny Solaris z Polski otrzymał tytuł Autobusu roku 2016 w Hiszpanii

Elektryczny Solaris z Polski otrzymał tytuł Autobusu roku 2016 w Hiszpanii

2016-01-25 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Solaris Urbino Electric, Solaris, Autobusy
Najbardziej innowacyjny produkt w portfolio firmy Solaris - nowe Urbino electric - otrzymał prestiżowy tytuł Autobusu roku 2016 w Hiszpanii. Nagroda została przyznana przez branżowy magazyn „Viajeros”.

W konkursowym jury zasiedli przedstawiciele kilkudziesięciu najistotniejszych przedsiębiorstw miejskiego transportu w Hiszpanii oraz eksperci branży motoryzacyjnej tamtejszego rynku. Oceniając takie parametry pojazdu, jak niezawodność i przyjazność środowisku naturalnemu kapituła zdecydowała się przyznać tytuł Autobus Roku 2016 w Hiszpanii nowemu Solarisowi Urbino 12 electric.
Całkowicie bezemisyjny, 12-metrowy Urbino 12 electric nowej generacji miał swoją premierę w  2015 roku podczas targów Busworld w belgijskim Kortrijk. Napędzany energią elektryczną Solaris może zostać wyposażony w różne typy baterii o zróżnicowanej pojemności. Ponadto producent oferuje kilka systemów ich ładowania: plug-in, ładowanie pantografowe oraz indukcyjne w zależności od infrastruktury, jaką dysponuje przewoźnik.

W tej chwili elektryczne pojazdy polskiej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski. W najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie. Ponadto nagrodzony najnowszy model - nowe Urbino 12 electric - jest w tej chwili testowany w Paryżu, a w bliskiej przyszłości nowe bateryjne Solarisy wyjadą na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.źródło: Solaris

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Elektryczny Solaris z Polski otrzymał tytuł Autobusu roku 2016 w Hiszpanii