Flota  »  Zarządzanie  »  LeasePlan liderem rynku w kategorii Full Service Leasing

LeasePlan liderem rynku w kategorii Full Service Leasing

2014-08-28 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Finansowanie, LeasePlan, Rynek, Leasing
LeasePlan Fleet Management Polska utrzymuje pozycję jednego z głównych graczy branży wynajmu długoterminowego. Spółka finansuje i zarządza flotą już przeszło 23 tysięcy aut. Rynek wynajmu długoterminowego aut odnotował w pierwszym półroczu 2014 roku wzrost na poziomie 12,8% r./r. W tym samym okresie LeasePlan zanotował 15,6% wzrost.
Spółka nie tylko dynamicznie powiększa flotę. Z najnowszego raportu PZWLP podsumowującego pierwsze półrocze 2014 roku wynika, że LeasePlan utrzymuje pierwsze miejsce w kategorii Full Service Leasing, czyli najbardziej rozwiniętej i najbardziej popularnej w Europie usłudze wynajmu. Co piąte auto użytkowane przez firmy w ramach leasingu operacyjnego z pełną obsługą (FSL) jest dziś zarządzane przez LeasePlan Polska (ponad 21,5 % według PZWLP).

- Polscy przedsiębiorcy mają już świadomość, że Full Service Leasing daje możliwość ograniczenia kosztów każdej firmie - tak małej, jak i dużej - w pełnym zakresie. Chodzi tu nie tylko o koszty obsługi związanej z samym zarządzaniem flotą, ale - szczególnie w przypadku mniejszych firm - także koszty księgowości, HR, jak również czas poświęcony przez dyrektora lub prezesa firmy na negocjowanie warunków kredytu czy planowanie odnowień floty. Po FSL coraz częściej sięgają mali i średni przedsiębiorcy. Od dłuższego czasu obserwujemy zmianę trendu cięcia kosztów za wszelką cenę, na rzecz zainteresowania usługą kompleksową, która w ostatecznym rozrachunku nie będzie generować dodatkowych wydatków - mówi Sławomir Wontrucki, dyrektor zarządzający, LeasePlan Fleet Management Polska.źródło: LeasePlan

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

LeasePlan liderem rynku w kategorii Full Service Leasing