Flota  »  Aktualności  »  Policja zamówiła 31 nowych BMW serii 3
BMW 3

Policja zamówiła 31 nowych BMW serii 3

2019-03-29 - J. Kruczek     Tagi: BMW 3, BMW, Policja, Radiowozy
Flota polskiej policji powiększy się o kolejne 31 nieoznakowanych radiowozów marki BMW. Ponownie bawarska marka wygrała przetarg, a samochody dostarczy gdański dealer BMW.

Przedmiotem przetargu było 31 nowych radiowozów. Samochody miały być sedanami o rozstawie osi nie mniejszym niż 2700 mm oraz nie krótsze niż 4630 mm i niższe niż 1540 mm. Według wytycznych do napędu miał posłużyć benzynowy silnik o pojemności przynajmniej 2 litrów i mocy co najmniej 241 KM. Potrzebne było też przyspieszenie do setki wynoszące poniżej 6 s.
BMW 3BMW 3
W tych wytycznych mieściły się modele m.in. Alfy Romeo Giulia, Jaguara XE czy Mercedesa klasy C. W efekcie do przetargu stanęło trzech dealerów oferujących auta marek BMW i Skody. Superb odpadł ze względu na to, że jest liftbackiem, a nie sedanem. I tak ponownie padło na BMW serii 3.

Zwycięzcą przetargu został gdański dealer. Sprzedawca zainkasuje od policji kwotę 7 161 00 zł. Odbiór aut zaplanowano na 28 czerwca 2019 roku. Tak więc na wakacje nowa flota ruszy na polowanie.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Policja zamówiła 31 nowych BMW serii 3