Flota  »  Sprzęt / technika  »  Scania Black Griffin - zegarek, którym sprawdzisz czas pracy z tachografu

Scania Black Griffin - zegarek, którym sprawdzisz czas pracy z tachografu

2014-12-18 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Ciężarówki, Scania, Technologia, Telefon komórkowy
Scania postanowiła podążać za najnowocześniejszą techniką nie tylko w konstrukcji ciężarówek, ale również w obowiązujących trendach i proponuje smartwatch, czyli zegarek, który komunikuje się z ciężarówką.

Za pomocą Scania smartwatch można szybko i wygodnie zasięgnąć informacji o zużyciu paliwa, stylu jazdy czy średniej prędkości pojazdu. Ponadto zegarek umożliwia czytanie e-maili, wiadomości tekstowych oraz zawiadamia o połączeniach telefonicznych.
Mattias Lundholm, dyrektor Scania Connected Services and Solutions, zwraca uwagę, że "inteligentne" zegarki stawiają dopiero pierwsze kroki i nie są szeroko rozpowszechnione. - Dostrzegamy jednak doskonałą możliwość zintegrowania zegarka z systemami ciężarówki, aby tą drogą przekazywać kluczowe informacje oraz monitorować i analizować dane o flocie pojazdów.

Scania opracowała smartwatch wspólnie z Sony Mobile.
- Chcemy opracować rozwiązanie, które sprawi, że Scania Watch będzie najprawdziwszym przyjacielem kierowcy. Istniejące już aplikacje są skierowane głównie do firm transportowych i osób zarządzających logistyką. Scania Watch w połączeniu z nową aplikacją idzie o krok dalej i pomaga kierowcy w codziennej pracy.- dodaje Jonas Svanholm, Menedżer projektu ze strony firmy Scania.
Pierwsza wersja urządzenia powstanie w limitowanej serii 999 egzemplarzy, nazwanych "Black Griffin". Scania będzie udoskonalać zegarek zwiększając jego użyteczność i dodając nowe funkcje poprzez aktualizacje do ściągnięcia.
- Mamy nadzieję, że nowsze wersje będą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak np. puls kierowcy - mówi Svanholm. - To zwiększy możliwości zegarka o monitorowanie zdrowia kierowcy, z korzyścią dla bezpieczeństwa.



źródło: Scania

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Scania Black Griffin - zegarek, którym sprawdzisz czas pracy z tachografu