Flota  »  Sprzęt / technika  »  Układ 6x4 z podnoszoną trzecią osią - nowość od Volvo Trucks

Układ 6x4 z podnoszoną trzecią osią - nowość od Volvo Trucks

2015-09-10 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Volvo, Ciężarówki, Technologia
Volvo Trucks wprowadza na rynek Podnoszoną Drugą Oś Napędową w Układzie Osi Tandem. Ta nowa funkcja została opracowana z myślą o pojazdach o dużej ładowności, które po dostarczeniu ładunku powracają bez obciążenia, wykorzystywanych np. w transporcie dłużycy drzewnej, materiałów luzem czy transporcie budowlanym.
- Podnoszona Druga Oś Napędowa w Układzie Osi Tandem pozwala na odłączenie drugiej osi napędowej i jej podniesienie na czas jazdy bez ładunku. Rozwiązanie to oferuje wiele korzyści, z których najważniejszą jest oszczędność paliwa. Jazda z podniesioną drugą osią napędową pozwala zaoszczędzić do czterech procent paliwa, w porównaniu z sytuacją, w której wszystkie osie są opuszczone - mówi Jonas Odermalm, menedżer ds. segmentu transportu budowlanego w Volvo Trucks.
Druga oś napędowa może zostać odłączona i podniesiona, dzięki zastąpieniu mechanizmu różnicowego w pierwszej osi napędowej sprzęgłem kłowym. Tym samym, kierowca ma dostęp do wysokich osiągów i ładowności, typowych dla podwójnej osi napędowej (6X4), a jednocześnie zwrotności, jaką zapewnia pojedyncza oś napędowa (4X2). Po podniesieniu drugiej osi napędowej maleje nie tylko promień skrętu, o metr, ale także zużycie opon i elementów zawieszenia.
Podnoszona Druga Oś Napędowa w Układzie Osi Tandem jest dostępna dla Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FH i Volvo FH16.źródło: Volvo Trucks

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Układ 6x4 z podnoszoną trzecią osią - nowość od Volvo Trucks